POŘÁDANÉ AKCE

Informace pro ty, co nejedou autobusem, ale autem

Informace pro ty, co nejedou autobusem, ale autem, na kole, na motoce...

 Ne všichni jedou k Milánkovi autobusem s Dušanem, ale pojedou po své vlastní ose. Těm, co se to týká, těm napíšu možnosti, jak jet..

Z Kutné Hory směr Havlíčkův Brod, Jihlava, Znojmo. Dále potom na Vídeň, je však nutné koupit dálniční známku do Rakouska na deset dni ( 223,- Kč, 7,7euro ).

Pak pokračujete směr Gratz. Teď se vám nabízí několik možností. Chcete-li jet po slovinské dálnici nebo ne. Pokud se chcete vyhnout dálnicím ve Slovinsku, tak doporučuji odbočit na EXIT 228 směr Spielfeld. Tam je to kousek na hranice se Slovinskem. Po překročení jeďte na Šentilj rh, Pesnica a Maribor. Dostanete se před kruhový objezd a na něm se dejte směr Lenart, hned na dlaší odbočce však změníte směr doprava na Jurij. Jedete podél dlanice do Mariboru. Až dorazíte do Mariboru, držte se na Maribor centrum. Dojedete ke žlutým cedulím ukazující směr doleva Ljubljana Zagreb a na ich jeďte. Pokračujte přes řeku Drávu směr Ptuj a jedete přímo do Chorvatska bez placení ve Slovinsku. Po překričení hranic jeďte směr Zagreb, Karlovac, Rijeka.

Poplatky jsou následující:

Macelj ( hranice ) Zagreb 25 kun

 Zagreb Bosiljevo 27 kun

Bosiljevo Delnica 44 kun tady musíte hlídat sjezd z dálnice na OTOK KRK. Tam musíte sjet a jet na most na Krk tam se platí poplatek 15 kun. Dál už jeďte směr Ferry Cres Losinj. Tam přijedete k trajektu na ostrov. Platí se 117 kun auto a 12 kun osoba.

 

Druhá možnost cestovat na ostrov k Milánkovi je jet po slovinké dálnici přes Ljubljanu směrem na Rijeku a musíte sjet v Postojne na Rijeku. Cena dálniční známky je 15 euro na týden. Odpadne placení dálnice v Chorvatsku. Z postojne jeďte na Rijeku a těsně před Rijekou musíte směrem na Pulu a musíte si hlídat sjezd na Brestova. Tam je taky trajekt stejné ceny, ale z druhé strany ostrova.

Až budete na ostrově jeďte pořád po hlavní na Cres, Osor, Mali Losinj. K Milánkovi se dostanete za benzínovou pumpou první odbočkou doleva a jste tam.. Ulice se jmenuje Sv. Martin. Pozor jsou tam dvě benzinky. Tak ne na té u moře, ale té u silnice.

Štastnou cestu..:-))

 


| Autor: administrator | Vydano dne 30. 07. 2009 | 5749 přečtení | Komentářů: 3579 | Komentovat | Informační e-mailVytisknout článek
Anketa
Jak se Vám líbí petrnemecek.com ??

Je to super! (18370 hl.)
 
Zajímavá změna. Docela se mi zamlouvá! (3521 hl.)
 
Hmmm, nic, moc. (2281 hl.)
 
Je to šílený! (2965 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 27137
SPONZOŘI

Chceš MP3 ??Web site powered by phpRS